Kompania e njohur Mercedes ka debutuar në panairin e jahteve në Monako me jahtin Arrow460-Grandturismo, që arrinë shifrën prej 1.7 milionë dollarëve.

Mercedes në vitin 2012 ka prezantuar jahtin si koncept, ndërsa më vonë ka bashkëpunuar me kompaninë Silver Arrows Marine për ta kthyer atë në realitet.

Jahti ka 960 kuaj fuqi, dhe mund të udhëtojë me shpejtësi maksimale prej 40 nyje (75 kilometra në orë), ndërsa mund të akomodohen në mënyrë komfore deri në 10 njerëz.

.

albania.eu.com Reviewed by albania.eu.com on . Mercedes debuton me jahtin superluksoz (Video) Mercedes debuton me jahtin superluksoz (Video) Rating: 5.0
Albania News Agency Online - Albania Portal me lajme shqip 2017!